Wymiana klocków hamulcowych

Zaniechanie wymiany klocków hamulcowych, kiedy przyjdzie na to pora, odbija się negatywnie nie tylko na skuteczności hamowania, lecz także na zasobności portfela.

Brak należytej troski o stan układu hamulcowego nie świadczy dobrze o rozsądku właściciela motocykla. Wskazuje także na jego rozrzutność. Takie postępowanie powoduje przyspieszone zużycie tarcz hamulcowych, które są jedną z droższych części motocykla.

Skuteczność hamulców na początku jest bardzo mała, a klamka jest jakby bardziej miękka – to normalne. Ważne jest dobre dotarcie klocków do tarczy. Na początku hamujemy raczej delikatnie, a co najważniejsze – krótko. Przez jeden dzień wstrzymajmy się od stawiania sprzęta na przednie kółko, bo nie dość że może być to niemożliwe, to skończy się przegrzaniem klocków, co sprawi, że już nigdy nie osiągną one swoich założonych parametrów. Pierwsze kilkadziesiąt kilometrów trzeba pokonać spokojnie, co pozwoli na dobre ułożenie się okładzin do tarcz i zadowolenie z jazdy w późniejszym okresie.

Wraz z wymianą klocków hamulcowych polecamy wymianę płynu hamulcowego.

Chcesz dokonać wymiany w naszym serwisie ? Zadzwoń!