WIMAG0982 dzisiejszych czasach diagnostyka motocykla bez specjalnego komputera jest praktycznie niemożliwa.
Wiele układów takich jak ABS czy wtrysk, do poprawnej (szybkiej) diagnostyki i usunięcia błędów wymaga komputera diagnostycznego. Urządzenie TEXA Bike które posiadamy radzi sobie z tym doskonale.

Może realizować szereg istotnych zadań, wśród których znajduje się: autodiagnostyka w zakresie odczytu i kasowania błędów, wyświetlanie parametrów rzeczywistych oraz stanów centralek, aktywacje, regulacje i konfiguracje podzespołów występujących w pojeździe, kasowanie kontrolek, konfiguracje centralek, programowanie i wgrywanie gotowych map zapłonu, kodowanie kluczyków. Może ono pracować z większością marek motocykli i quadów. Obsługuje marki tj. Ducati, Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, MotoGuzzi, Triumph, Harley-Davidson, Buell, Polaris i wiele innych. S6006684

Wiele motocykli i quadów Yamaha serwisuje się specjalnym narzędziem diagnostycznym, które to oczywiście również mamy w serwisie. Crossowe motocykle serii YZ i quady YZF wyposażone we wtrysk paliwa możemy tuningować przy pomocy specjalnego urządzenia z Yamaha.