Synchronizacja gaźników jest jedną z podstawowych czynności serwisowych

Synchronizacja gaźników motocyklowych

Synchronizacja gaźników polega na ustawieniu przepustnic obrotowych w taki sposób, aby podciśnienie w króćcach ssących było identyczne. Dzięki temu każdy cylinder jest równomiernie napełniany. W praktyce oznacza to gładką pracę na biegu jałowym, mniejsze wibracje oraz płynniejsze przejście silnika na wyższe obroty.

Pamiętajmy też, że kompleksowy serwis gaźników składa się z wielu innych czynności. Pierwszorzędną sprawą jest ich czystość, dobór dysz, ustawienie iglicy (jeśli jest regulacja jej położenia), ilości mieszanki na biegu jałowym i poziomu paliwa w komorze pływakowej oraz szczelność membrany oraz zaworka iglicowego. Wiele zamieszania często powoduje fałszywe powietrze zaciągane przez osie przepustnic lub popękane króćce ssące.

W każdym motocyklu przygotowanie i podłączenie całej aparatury wygląda inaczej – czasami wystarczy tylko zdjęcie zbiornika paliwa, innym razem trzeba rozebrać przysłowiowe pół motocykla, by uzyskać dostęp do interesujących nas miejsc.

Niektóre konstrukcje odbiegają od standardów i wymagają specjalnej uwagi. Na przykład w Suzuki Intruder gaźniki połączone są linką, którą reguluje się położenie przepustnic.

Chcesz dokonać synchronizacji w naszym serwisie ? Zadzwoń!