Jak przygotować motocykl do tej często wielomiesięcznej przerwy w użytkowaniu? Co zrobić, aby motocykl odpalił wiosną na dotyk?

Jednostka napędowa:

Przygotowanie motocykla do zimowania zaczynamy od dokładnej oceny silnika. Zaczniemy od oleju. Silnikowy olej motocyklowy w czasie swojej pracy gromadzi w sobie zarówno substancje będące wynikiem jego mechanicznego zużycia (opiłki), jak też agresywne produkty spalania paliwa i oleju silnikowego. Stojący w silniku przepracowany olej oddziałuje agresywnie na uszczelki, a wytrącające się po długim bezruchu osady mogą mieć negatywny wpływ na pracę jednostki napędowej.

Mycie:

Kolejną ważną sprawą jest dokładne umycie naszej maszyny. Co prawda popularne myjnie bez dotykowe dysponują wieloma programami myjącymi, pozwalającymi umyć pojazd detergentem, niemniej jednak w przypadku motocykli może okazać się to niewystarczające. Kawałki gumy, asfaltu, trudno dostępny brud gromadzący sie podczas codziennej eksploatacji i przede wszystkim rozrzucany przez łańcuch smar potrafią skutecznie zabrudzić trudno dostępne powierzchnie. Dlatego też aby nie zniszczyć powierzchni, tudzież lakieru mozolnym szorowaniem, warto zastosować chemiczne preparaty do czyszczenia motocykli.

Smarowanie:

Po umyciu maszyny, warto wziąć do ręki puszkę ze smarem silikonowym i nasmarować wszystkie dźwignie, podstawki, oraz inne ruchome elementy. Smar silikonowy ma tą właściwość, że jest hydrofobowy (odpycha wodę), a także nie przywiera do niego kurz. Nasmarowane w ten sposób elementy, będą współpracowały ze sobą lekko i bez nadmiernego zużycia przez bardzo długo.

Wymiana płynów:

Przed ostatecznym odstawieniem motocykla na zimowy odpoczynek należy uzupełnić go płynami eksploatacyjnymi. O wymianie oleju już wspominaliśmy, należy też wspomnieć o płynie chłodniczym. Warto przyjrzeć mu się przed zimą, bowiem w przypadku maszyn garażowanych pod chmurką mrozy na poziomie -25 st. C mogą w przypadku zamarznięcia płynów doprowadzić do uszkodzenia silnika oraz chłodnicy.

Są to podstawowe czynności jakie należy wykonać przed ostatecznym zimowaniem motocykla.

Serwis Ap-moto oferuje profesjonalne wykonanie wszystkich tych czynności w niższych cenach niż w sezonie, ponadto oferujemy garażowanie motocykli przez okres zimy, w miejscu ciepłym i bezpiecznym.

W skład usługi wchodzi:

  • Garażowanie w ogrzewanym budynku
  • Obiekt ubezpieczony wraz z monitoringiem
  • System alarmowy z ochroną Solid 
  • Czyszczenie motocykla
  • Smarowanie łańcucha
  • Ładowanie akumulatora
  • Dbałość o stan ogumienia podczas postoju

 

Cena garażowania / miesiąc:

  • 100zł  skuter (motorower, cross)
  • 150zł  motocykl (typ naked, sport, enduro)
  • 180zł duży motocykl (cruiser, chopper, turystyczny)

Ilość miejsc ograniczona. Możliwość również transportu.

(pierwsza płatność za dwa miesiące z góry, ceny brutto, faktura VAT)