Po tygodniu ciężkich zmagań, nasz francuski przyjaciel szczęśliwie kontynuuje podróż do Mongolii.

29 września, czwartek, po godzinie 16tej na plac Ap-Moto wjeżdża laweta z Honda Africa Twin 750 na francuskich numerach.

Pierwsze zapoznanie z tematem – Francuz (Remi) przemierza trasę z Francji do Mongoli, niestety pod Mysłowicami jego sprzęt odmówił posłuszeństwa. W kajeciku Remiego przeczytaliśmy kilka słów po polsku – „koło stop”, „silnik stop”, „oleju brak”…. wszystko było jasne, silnik zatarty. Lekko zagubionego francuza taksówka zawiozła do hotelu, serwis wziął sie za otwieranie silnika.

Po cześciowym rozebraniu silnika nie było już złudzeń dla sensu jego naprawy, wzieliśmy się za poszukiwanie kompletnego silnika do Africa Twin – sprawa niezwykle ciężka, czas gonił, a jedyne egzemplarze jakie udało sie namierzyć dostępne były w Niemczech i Austrii. Po ruszeniu wszelkich możliwych kontaktów, okazało się, że jeden egzemplarz jest w Polsce, mało tego z potwierdzonym przebiegem 5tysięcy kilometrów! Nie zważając na późną godzine wyjazdu (wtorek, 2 w nocy) szef udał się po silnik.
Środa, 9 rano, telefon od szefa „silnik sprawny, wyciągamy ze sprzęta, wyciągajcie stary”. Po przybyciu szefa z nowym silnikiem, przystąpiliśmy do „wsadzania” go w ramę i dokonania niezbędnych „podmianek” (Nowy silnik pochodził z Africa RD07A, pierwotny silnik to RD07). Niestety, znowu problemy – problem z namierzeniem ściągacza do koła magnesowego, podobno, świetnie służy do tego śruba z Ursusa 😉 Ściągacz dotarł dnia następnego, w środę poźnym popołudniem, sprzęt był gotowy do testów przed ciężką kontynuacją podróży do celu – Mongolii.
Czwartek, 9:00, Remi czeka już pod bramami serwisu, aby odebrać motocykl, zapakować cały ekwipunek i w piątek ruszyć w dalszą podróż.


Piątek to już tylko pamiątkowe zdjęcia, podziękowania i start w dalszą podróż.

Cała ekipa życzy Remiemu powodzenia w tej ciężkiej podróży.

Dla zainteresowanych – Remi prowadzi blog z podróży http://www.remichapeaublanc.com/mongolie/, na którym możecie przeczytać o przebiegu wycieczki, spojrzeć na zdjęcia, jak również sprawdzić na bierząco aktualizowaną mapę z podróży http://www.remichapeaublanc.com/mongolie/map/